Moją najnowszą pasją, a także tematem jednej z niewielu książek po jakie ostatnio sięgam są tzw. Klucze Genowe (z ang. „Gene Keys”), autorstwa Richarda Rudd’a. Są to 64 zestawy cech ludzkiej świadomości powiązane ze starożytnym chińskim systemem I Ching. Każdy zestaw, znany jako Klucz posiada trzy poziomy – poziom Cienia, Daru, a także Najwyższego Duchowego Daru, zwanego Siddhi.
Każdy Cień bazuje na strachu i poczuciu bycia ofiarą, ale zawiera w sobie Dar, który nie mógłby istnieć bez Cienia – jako że jest jego odwrotnością. Dar jest drogą wewnętrznej miłości i geniuszu, które tkwią w nas – w naszych genach. Droga ta w ostatecznym rozrachunku prowadzi nas w stronę duchowego oświecenia – czyli osiągnięcia Siddhi. Każdy z tych poziomów to po prostu inne pasmo częstotliwości jednej i tej samej cechy.
Przy zapoznaniu się z konkretnym Kluczem Genowym, np. związanym z naszym osobistym profilem bazującym na pozycji planet i Słońca w momencie naszych urodzin, bądź tym, który jest aktualny dla danego momentu w czasie, lub nawet wybranym losowo, naszym zadaniem jest jego kontemplacja. Kontemplacja nie jest ani medytacją, ani koncentracją, ale łączy w sobie elementy obu z nich i dla wielu może być znacznie łatwiejsza do praktykowania w życiu codziennym. Wystarczy krótka przerwa w pracy, czy nawet monotonny domowy obowiązek, podczas których możemy wspomnieć dany Klucz i pozwolić naszemu umysłowi wyciągnąć z niego własne wnioski. W wyniku zrozumienia działania jego Cienia w naszym życiu stajemy się gotowi skorzystać z Daru, który w nim drzemie.
Jest to proces, który początkowo przebiega w sferze mentalnej, ale wkrótce potem wywiera wpływ na nasze emocje, finalnie wprowadzając fizyczne zmiany w naszych ciałach. Za pomocą Kluczy Genowych możemy rozwikłać blokady przepływu istniejące w naszym życiu, związane z miłością, zdrowiem, finansami czy życiowym celem. Wraz ze zmianą naszego podejścia do życia (pasma częstotliwości) pojawiają się pasujące zmiany w naszej rzeczywistości – zaczynamy płynąć z nurtem zamiast pod prąd, co przejawia się szczęśliwymi zbiegami okoliczności.
Myślę, że ideę i geniusz Kluczy Genowych dużo łatwiej będzie zrozumieć na konkretnych przykładach, które będę publikować na blogu. Jako szybki przykład podam pierwszy w moim profilu Klucz 24: Uzależnienie / Inwencja / Cisza. W dużym skrócie, według hologenetycznego profilu GK (który można za darmo zdobyć tutaj), pracą mojego życia jest przemiana Uzależnienia w twórczą Inwencję. Zamiast w kółko robić coś co mi nie służy, moja tendencja do powtarzania/powracania może być użyta do tworzenia, kreowania czegoś nowego. Siddhi tego Klucza jest Cisza, ale nie w znaczeniu pustej ciszy bez dźwięku lecz Ciszy Pola Kwantowego – przestrzeni pełnej wszelkich możliwości.
Według informacji na oficjalnej stronie Gene Keys książka w języku polskim jest obecnie w tłumaczeniu. 😍 Wrzucę wzmiankę na blogu jak tylko się pojawi! Tymczasem, jeśli potrzebujesz pomocy przy tłumaczeniu swojego profilu, napisz do mnie wiadomość – z chęcią pomogę!
1 komentarz
[…] jesteś, ile dobra masz w sobie i ile mocy, która jest szczególnego rodzaju. Tego zresztą uczą Klucze Genowe, kwiaty Bacha czy wiele innych systemów samopoznania – w każdym Twoim Cieniu żyje Dar, […]